behfilm
08 بهمن 1401 - 20:53

۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های راهسازی مازندران نیاز است

ساری- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: برای طرح‌های راه سازی مازندران، بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل دور دوم سفر رئیس جمهور به استان درخواست می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا علیخانی شامگاه شنبه در نشست با مدیران حوزه راه مازندران با بیان اینکه ۱۱ طرح عمرانی حوزه راه‌سازی استان مازندران در حال اجرا است، اظهار کرد: در سفر دور نخست رئیس جمهور به مازندران، اعتبار مورد نیاز طرح‌های حوزه راه مازندران پیشنهاد شد که دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار و هزار میلیارد تومان از محل قیر مصوب شد.

وی از بررسی طرح‌های جدید برای دور دوم سفر رئیس جمهور به مازندران خبر داد و افزود: جلسات تخصصی این بخش در حال برگزاری است و برای دور دوم سفر نیز هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سمت استان پیشنهاد خواهد شد که با تصویب و تخصیص آن، شاهد تحول عمرانی در بخش راه استان خواهیم بود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در مصوبات سفر طرح های زودبازده گنجانده می شود، یادآورشد: طرح های با پیشرفت کم تر نیز از محل تهاتر نفت و تهاتر زمین پیش بینی می شود تا اجرا طرح‌های راه سازی در مازندران شتاب بیشتری بگیرد.

علیخانی درباره طرح‌های مصوبه سفر رئیس جمهوری در حوزه شرکت ساخت و توسعه گفت: اجرای بزرگراه انزلی به رامسر، آمل، ساری و بهشهر، ساخت باند دوم رودهن به فیروزکوه و قائم‌شهر، طرح راهسازی جاده اصلی کیاسر به سمنان، دامغان، جندق و اردکان، بهسازی راه اصلی کرج به چالوس و ورامین و همچنین مرزن آباد به کلاردشت، بهسازی راه اصلی هراز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ساخت باند دوم قائم‌شهر به کیاکلا و بهنمیر، ساخت باند دوم نکا به نیروگاه و جاده بهشهر به بندر امیرآباد، بهسازی راه اصلی ساری به جویبار و کیاکلا، نور به چمستان و آمل، نکا به امیرآباد، توسط راه و شهرسازی در حال اجرا است، تصریح کرد: بهسازی جاده قدیم آمل به بابل و ایمن سازی این محور، ساخت بزرگراه ساری به خزرآباد و لاریم_ بهنمیر_ بابل_ آمل و فریدونکنار، بهسازی راه اصلی گلوگاه به دامغان نیز توسط راه و شهرسازی در حال اجرا است.

معاون عمرانی استاندار مازندران از مدیران حوزه راه مازندران خواست تا برای دور دوم سفر رئیس جمهور به مازندران برای تصویب، طرح پیشنهاد بدهند، خاطرنشان کرد: در طرح‌های پیشنهادی اولویت‌های در نظر گرفته شود و پروژه های بر زمین مانده و مهم از جمله آزاد راه ویژه دیده شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003420