behfilm
08 بهمن 1401 - 13:04

نوآوری‌ها به چالش‌های حوزه ناباروری متصل و درمان‌ها کارآمدتر ‌می‌شود

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی از طرح‌های نوآورانه و فناورانه حوزه «داروها، فرآورده‌ها»، «تجهیزات مصرفی» و «کیفیت افزایی خدمات و محصولات در درمان ناباروری» حمایت می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری در نظر دارد طرح‌های مؤثر در درمان ناباروری را در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، شناسایی و از آنها برای تجاری شدن حمایت کند.

برهمین اساس، طرح‌های پیشنهادی شرکت‌های دانش‌ بنیان و فناور برای کسب دانش فنی، تولید بار اول و تجاری‌سازی و توسعه بازار در 3 حوزه «داروها، فرآورده‌ها و روش‌های نوین در درمان ناباروری»، «تجهیزات مصرفی در درمان ناباروری» و کیفیت افزایی خدمات و محصولات حوزه ناباروری» شناسایی و مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

شاخص‌ها و اولویت‌های مدنظر در طرح‌های پیشنهادی شامل «عمق دانشی در حوزه زیست‌فناوری»، «برخورداری از TRL و MRL قابل قبول»، «برخورداری از زیرساخت تولیدی و یا امکان همکاری با شرکت‌های تولیدی حاضر در بازار» و «برخورداری از بازار صادراتی» می‌شود و به طرح‌های برتر گرنت پژوهشی و تسهیلات تولیدی عرضه خواهد شد.

علاقه‌مندان، شرکت‌های دانش‌ بنیان، فناور و محققان دانشگاهی می‌توانند برای اطلاع از جزئیات این حمایت و ارسال طرح‌های پژوهشی خود تا تاریخ 15 اسفندماه سال جاری به این آدرس مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002357